(096) 979-23-02 (095) 217-70-61

Фітинги

Фітинги

Назва елемента походить від англійського дієслова "fit", що означає збирати, монтувати, прилаштовувати. Фітинг - з'єднувальний елемент будь-якої системи трубопроводу, може виступати в ролі запірного герметика. Встановлюється, як перехідник, поворотник, перехідник для труб з різним діаметром. Крім цього фітинги можуть використовуватися для систем, що піддаються частому монтажу і демонтажу (наприклад річний водопровід, що збирається на сезон). Фітинги для каналізації найбільш поширені в побуті (раковини, туалет, ванна), тому багатьом знайомі. Монтуючи різні системи, необхідно заздалегідь купити фітінг, попередньо визначившись з його модифікацією і діаметром. Концевики для труб з однаковим діаметром називаються прямими, а з різними - перехідними або перехідниками.
Види і типи фітингів

Залежно від використання та матеріалу труб (метал, металопластик, ПВХ) будується класифікація:

- Фітинги на водопровід і чисту воду;

- Фітинги для каналізації;

- Фітинги для газосістем;

- Повітряні фітинги і т.д.
Основні види фітингів:

1. Відведення і кут необхідні для зміни напряму системи під різним нахилом.

2. Колектор і трійник - ответвители одного напрямку від основної магістралі, хрестовини в двох.

3. Муфти використовуються для з'єднання однорідних труб з однаковим діаметром, а різнотипні перехідники (згони, ніпелі, футорки і американки) з відмінним.

4. Кінцівки (заглушки, пробки, ковпаки) застосовуються для герметизації магістральних ділянок.

5. Штуцери незамінні при з'єднаннях з гнучкими шлангами.

На сайті компанії SISO GROUP можливо замовити і купити фітінг різних модифікацій. Навіть для старих систем сталинок і хрущовок, що відрізняються від новобудов, завжди можна знайти універсальні фітинги для каналізації. Варто звернути увагу на основний матеріал системи. Для старих будинків з чавунними трубами потрібні металеві фітинги, що виготовляються в основному з ковкого чавуну або нержавіючої сталі, що дорого. Для виробів з кольорового металу в основному застосовують латунь і рідше мідь. Легкі, приватні магістралі домашніх водопроводів та каналізацій частіше збирають з металопластикових або пластмасових труб, для них будуть потрібні пластикові поліпропіленові вироби. Способи монтажу у них різні, з нанесенням різьблення, зварювальним або клейовим методом. Що б не помилитися у виборі, проконсультуйтеся у фахівців компанії SISO GROUP.

Наверх